آموزشگاه آرایشگری هنرسرا
پاکسازی پوست
آموزشگاه آرایشگری هنر سرا
آموزش آرایشگری حرفه ای و تخصصی در کلیه رشته های مختلف آرایش و مراقبت صورت ، پوست ، مو و ناخن در آموزشگاه آرایشگری هنرسرا دریافت مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ایی ایران و گواهی معتبر از آموزشگاه
ارتباط با ما

روش های اپیلاسیون بدن

فهرست محتوا

اپیلاسیون موهای زائد

اپیلاسیون موهای زائد یکی از دغدغه های مهم خانم ها است. یکی از روش های مراقبت و زیبایی پوست، اپیلاسیون موهای زائد می باشد. موهای زائد در بدن خانم ها به علت ترشح هورمون های مردانه رشد می کند. روی پوست انسان ها 3 گونه مو رشد می کند، موهای دوران جنینی که پس از تولد می ریزند، موهای نازک و کم پشت که در تمام نواحی بدن وجود دارند و موهای تیره ضخیم که در کشاله ران، زیر بغل، زیر شکم، زیر چانه، بلالی لب و بین سینه ها رشد می کنند.

اپیلاسیون

علت رشد موهای زائد در بدن خانم ها

همانطور که موی سر در زیبایی نقش بسزایی دارد، وجود موهای زائد، در کاهش زیبایی و آراستگی تاثیر گذار است. دلایل زیادی برای رشد موهای زائد وجود دارد که در این قسمت به معرفی اپیلاسیون موهای زائد پرداخته شده است. لازم به ذکر است موهای زائد را با اقدام به موقع می توانید کم کنید.

اپیلاسیون

بیماری

وجود بیماری هایی مانند کیست تخمدان، تومور تخمدان و تومور غدد کلیوی، ترشح هورمون مردانه را در بدن افزایش می دهد. با ترشح هورمون مردانه در بدن خانم ها، پرمویی و رشد موهای زائد افزایش می یابد.

اپیلاسیون

حساسیت

حساسیت زیاد بدن خانم ها نسبت به هورمون مردانه یکی از علت های رشد موهای زائد است.

عوارض دارو

مصرف داروهای خاصی مانند قرص های ضد بارداری، کورتون ها و داروهای هورمونی عوارضی مانند پرمویی و رشد موهای زائد را در پی دارد.

اپیلاسیون

وراثت

یکی از مهم ترین علت های پرمویی و رشد موهای زائد در بدن وراثت است.

چاقی

متأسفانه خانم های چاق به علت سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشتر دچار پرمویی هستند.

اپیلاسیون

تغذیه نامناسب

مصرف الکل، قهوه، سیگار و استفاده زیاد از مواد غذایی که حاوی نگهدارندِه و مواد افزودنی هستند و عدم مصرف میوه ها، سبزی ها، روغن های گیاهی، ورزش نکردن و کمبود ویتامین و مواد معدنی بدن، یکی دیگر از علت های پرمویی است.

اپیلاسیون

روش های اپیلاسیون بدن

هر قسمت بدن روش مخصوصی برای اپیلاسیون دارد. در این مقاله بهترین روش های اپیلاسیون بدن ارائه شده است.

اصلاح صورت

یکی از روش های قدیمی و مفید اپیلاسیون صورت، بند انداختن است. اگر به دلیل حساسیت پوستی و … از این روش استفاده نمی کنید، از موم سرد برای از بین بردن موهای پشت لب و صورت استفاده کنید. با استفاده از باندهای موم سرد، برای اپیلاسیون 1 الی 2 هفته موی زائد صورت رشد نمی کند.

اپیلاسیون

استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد صورت بهترین گزینه است. پس از استفاده از لیزر فولیکول مو آسیب می بیند و مو رشد نمی کند. لیزر موی های زائد بصورت دوره ای است. پس از انجام 6 الی 8 جلسه مو رشد نمی کند. هر 6 ماه الی 12 ماه تکرار لیزر برای جلوگیری از رشد مجدد موهای زائد لازم است.

اپیلاسیون

اصلاح پا

برای اپیلاسیون موهای پا می توانید از تمامی روش های اپیلاسیون به استثنای موم سرد و تیغ استفاده کنید. استفاده از موم سرد و تیغ برای اپیلاسیون پا، موهای نرم و پرزها را تبدیل به موهای ضخیم و زبر می کند.

اپیلاسیون پا

اصلاح دست

برای اصلاح موهای زائد سیاه و زبر دست ها از لیزر استفاده کنید. لیزر موهای دست و بازوها، برای رفع موهای زائد بهترین گزینه است. هرگز برای اپیلاسیون دست ها از تیغ استفاده نکنید.

اپیلاسیون

اصلاح زیر بغل

ناحیه زیر بغل بسیار حساس است. برای اپیلاسیون این ناحیه حساس بدن می توانید از لیزر، تیغ و موم استفاده کنید. هرگز به علت ضخیمی و تیرگی موهای زیر بغل، از دکلره و موم سرد استفاده نکنید.

اپیلاسیون

اصلاح بالا تنه

برای حذف موهای این ناحیه ی حساس بدن هرگز از تیغ و موم استفاده نکنید. استفاده از موم شرقی که ترکیبی از عسل و آب لیمو می باشد، بهترین روش اپیلاسیون بالاتنه است. استفاده از این موم طبیعی به بدن آسیب نمی رساند.

اپیلاسیون

استفاده از تیغ برای اپیلاسیون

استفاده از تیغ یکی از شایع ترین و راحت ترین روش های اپیلاسیون بدن است. باید توجه داشته باشید برای اصلاح نواحی که در مطالب بالا اشاره کردیم، هرگز استفاده از تیغ و ژیلت توصیه نمی شود چرا که باعث افزایش رشد موهای زائد و همچنین افزایش سرعت رشد مو و زخامت موهای زائد خواهد شد. با این حال اگر ناچار به استفاده از روش ه

اپیلاسیون

  • قبل از اصلاح بدن توسط تیغ یا ژیلت، به پوست خود کف اصلاح یا کف صابون بزنید.
  • پس از اصلاح با تیغ هرگز از عطر و ادکلن استفاده نکنید. امکان دارد مواد شیمیایی سمی از بریدگی های پوست به داخل بدن منتقل شوند.
  • برای اصلاح بدن از خود تراش های زنانه استفاده کنید.
  • تیغ یا ژیلت را در خلاف رویش مو استفاده نکنید.

دوره های آموزش آرایش عروس، آموزش آرایش صورت و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه آرایشگری هنرسرا برگزار می شود.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on telegram
Share on pinterest
Share on pocket
Share on whatsapp