آموزشگاه آرایشگری هنرسرا

دوره آموزش پاکسازی پوست

با توجه به اهمیت خانم ها به جذابیت و زیبایی پوست صورت، دوره آموزش پاکسازی پوست طرفداران زیادی به خود پیدا کرده است.

با پاکسازی پوست، سلول های مرده و لایه های شاخی شکل از روی سطح پوست برداشته شده و باعث روشن شدن و جذاب شدن پوست می شود. همچنین پاکسازی از چین و چروک زودرس پوست جلوگیری می کند.

در طی فرایند پاکسازی چربی ها و آکنه های موجود در سطح پوست تخلیه شده و پوست صورت با مواد مغذی، سرم ها و ویال ها آبرسانی می شود که موجب لیفتینگ و جوانسازی پوست می شود.

فیشیال پوست یا همان پاکسازی پوست با دست و دستگاه انجام می شود، امروزه دستگاه های متنوعی در بازار وجود دارند که کار جوانسازی پوست را انجام می دهند و جایگزین کار پاکسازی با دست شده اند.

در این دوره هنرجو با ساختمان، لایه ها و آناتومی پوست آشنا شده و در ادامه با لایه بردارها، ماسک ها و همچنین با ماساژ صورت آَشنا می شود. بعد از اتمام دوره هنرجو با کسب مدرک فنی و حرفه ای می تواند به عنوان متخصص وارد بازار کار شود و کسب درآمد داشته باشد.

لوازم و تجهیزات دوره آموزش پاکسازی پوست

ابزار و وسایل مورد نیاز در دوره آموزش پاکسازی پوست صورت شامل دستگاه بخور، لایه بردارها، اسکراب، انواع ماسک های صورت، حوله، پیشبند، پاک کننده های صورت، روغن ماساژ، پدهای پاک کننده، سرم ها، ویال ها، آبرسان ها، دستگاه های پاکسازی و … می باشد.
لوازم آموزش پاکسازی پوست

آموزشگاه هنرسرا پک تجهیزات لازم دوره پاکسازی پوست را به طور رایگان در اختیار هنرجو قرار می دهد.

سرفصل های دوره پاکسازی پوست

 • آشنایی با آناتومی پوست
 • شناخت لایه های پوست
 • شناخت انواع پوست
 • شناخت پاک کننده های صورت
 • آشنایی با لایه بردارها
 • آشنایی با آبرسان ها و سرم
 • آموزش ماساژ صورت
 • آشنایی با دستگاه های غیر
 • تهاجمی
 • آموزش دستگاه میکرودرم
 • آموزش دستگاه درما اف
 • آموزش بخور سرد و گرم
آرایش و پیرایش هنرسرا

آرایشگر و پیرایشگر زنانه شغلی در حوزه مراقبت زیبایی است که در آن شخص قادر به انجام شایستگی هایی چون کوتاه کردن مو (کوپ)، حالت دادن موهای کوتاه و بلند، محافظت از مو با محصوالت آرایشی، رنگ و مش کردن مو، صاف کردن مو، فرکردن، مرتب کردن ناخن، اصلاح صورت و ابرو وآرایش صورت خواهد بود.

مدل جدید شینیون مو

هنرجویان در این دوره آموزشی فرا خواهند گرفت که چگونه با مواد شیمیایی عملیات مختلف رنگ کردن مو را انجام دهند. آموزش های انجام شده در این دوره شامل مواردی همچون کاتالوگ خوانی و رنگ شناسی، انجام دکلره، ساخت رنگ ها با ترکیبات مختلف، رنگ مناسب برای انواع موها، انواع روش های رنگ مو و سایر موارد از این دست خواهد بود.

آنچه در دوره پاکسازی پوست فرا خواهید گرفت

پس از گذراندن دوره آموزش پاکسازی پوست، هنرجو با آناتومی پوست، انواع پوست، پاک کننده ها، لایه بردارها، سرم ها و آبرسانی پوست، ماساژ صورت، کار با دستگاه های غیر تهاجمی، پاکسازی انواع پوست و … آشنا می شود و مهارت و تخصص پاکسازی را متناسب با متد جدید فرا می گیرد.

سپس با اخذ مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای می تواند به عنوان متخصص وارد بازار کار شود.

هنرجویان با اخذ مدرک پاکسازی پوست می توانند در سالن های زیبایی و یا زیر نظر متخصصین پوست به عنوان اپراتو فعالیت کنند.

هزینه دوره آموزش پاکسازی پوست

شهریه دوره عمومی:
850,000 تومان
شهریه دوره خصوصی:
1,500,000 تومان
آشنایی با بازار کار دوره پاکسازی پوست

امروزه حرفه پاکسازی پوست با توجه به اهمیت خانم ها به زیبایی و حفظ سلامت پوست و برای به تعویق انداختن چین و چروک های صورت خود، بازار کار فوق العاده ای پیدا کرده است.

همچنین پوست صورت علاوه بر پاکسازی سطحی ومراقبت های روزانه به پاکسازی عمقی احتیاج دارد به همین علت خانم ها ترجیح می دهند برا حفظ سلامت پوست خود به مراکز تخصصی و کابین های تخصصی پوست مراجعه کنند تا از خدمات جوانسازی و لیفتینگ بهره مند شوند.

هنرجو با گذراندن دوره تخصصی و دریافت مدرک معتبراز سازمان فنی حرفه ای کشور براحتی وارد بازار کار شده و می توانند در سالن های زیبایی و یا زیر نظر متخصصین پوست به عنوان اپراتو فعالیت کنند.

وجه تمایز هنرسرا با سایر رقبا در چیست؟

آموزش عملی همراه با پشتیبانی

 هنرجویان به صورتی کاملا عملی زیر نظر اساتید مجرب آموزشگاه هنرسرا دوره خواهند دید. این دسته از عزیزان پس از اتمام دوره می توانند از امکانات آموزشگاه به جهت تمرین بیشتر به صورت رایگان بهره مند گردند.

برگزاری کلاس آموزش بازاریابی

هنرجویان با شرکت در دوره های هنرسرا از یک جلسه کلاس آموزش بازاریابی حرفه ای بر اساس قواعد بازاریابی آرایشگاه بهره مند خواهند شد. اساتید دوره های بازاریابی از معروف ترین و متخصص ترین اساتید این حوزه هستند.

مدرک معتبر فنی و حرفه ای

هنرآموزان شرکت کننده در دوره هایی که در چارت فنی و حرفه ای وجود دارد پس از اتمام دوره برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای معرفی خواهند شد. هنرسرا آمادگی شمارا برای آزمون فنی و حرفه ای تضمین میکند.

مقالات آموزشی مرتبط
مراقبت از انواع پوست در تابستان

مراقبت از پوست در تابستان

خورشید و اشعه ‌های مضر آن چه تاثیری بر پوست میگذارند؟ چگونه ضدآفتاب مناسب پوست خود را انتخاب کنیم؟ شستشوی صحیح بعد از استفاده از

مراحل انجام آرایش

مراحل انجام آرایش

مراحل انجام آرایش چیست؟ آیا قبل از آرایش باید صورت خود را بشوریم؟ چگونه از کانتورینگ در آرایش استفاده کنیم؟ مراحل آرایش لب چگونه است

پاک کردن آرایش صورت

پاک کردن آرایش صورت

نحوه صحيح پاك كردن آرايش صورت چگونه است ؟ چگونه آرایش چشم را بدون آسیب رساندن به چشم پاک کنیم؟ در خانه پاک کننده آرایش

اصلاح ابرو

آموزش اصلاح صورت در منزل

آموزش اصلاح صورت اصلاح موهای زائد یکی از دغدغه های مهم خانم ها است. یکی از روش های مراقبت و زیبایی پوست، اصلاح صورت و

سوالات متداول
دوره آموزش پاکسازی پوست، در طی 4 جلسه دو ساعته و دو روز در هفته برگزار می شود.
بله. به هنرجویان این دوره ، مدرک تخصصی فنی حرفه ای ترجمه شده و بین المللی اعطا خواهد شد.

بله . در کلاس های آموزش پاکسازی پوست، وسایل و ابزار موردنیاز، توسط آموزشگاه هنرسرا در اختیار هنرجویان محترم قرار داده می شود.

خیر. علاوه بر دریافت مدرک پاکسازی پوست حتما باید مدرک آرایش پیرایش دریافت کنید.

بله. به دلیل شرایط ویژه جامعه و شیوع ویروس کرونا، امکان آموزش این دوره به صورت مجازی از طریق برنامه اسکایپ نیز توسط هنرسرا برای هنرجویان فراهم شده است.

تفاوت دوره خصوصی و عمومی در تعداد شرکت کننده ها می باشد. کلاس های خصوصی دوره آموزش پاکسازی پوست با یک تا سه نفر، و کلاس های عمومی برای سه تا پنج نفر تشکیل میشود.

بله. امکان شرکت برای هنرجویانی که از شهرستان هستند وجود دارد. همچنین ما خوابگاه های معتبر در تهران هنرجویان معرفی میکنیم که می توانند در این خوابگاه ها اقامتی راحت و امن داشته باشند تا دوره آن ها به پایان برسد.

اگر حداقل 5% از مبحث آموزش گذشته باشد طبق قانون فنی حرفه ای مبلغ پرداخت شده ، عودت داده نمیشود.
هزینه شرکت در دوره پاکسازی پوست بصورت عمومی و خصوصی، در اواسط همین صفحه ذکر شده است.
بله آموزشگاه هنرسرا کلاس های آموزشی را آخر هفته ها نیز برگزار می کند تا هنرجویان شاغل هم بتوانند در دوره های آموزشی شرکت کنند.
 بله. هنرجویان با استعداد و برگزیده توسط آموزشگاه هنرسرا، جهت اشتغال به آرایشگاه ها معرفی می شوند.
بله. هنرجویان از 15 تا 17 سال برای شرکت در این دوره به رضایت والدین نیاز دارند.