آموزشگاه آرایشگری هنرسرا

دوره آموزش آرایش و پیرایش

دوره آموزشی آرایش و پیرایش یا همان دیپلم آرایشگری (آرایشگر و پیرایشگر زنانه) یک دوره جامع و عمومی از دوره آرایشگری می باشد که شامل کوتاهی پایه، شنیون های ساده و بدون ابزار، رنگ و مش کردن مو، گریم، اصلاح صورت و ابرو می باشد.

شایان ذکر است هنرجو پس از گذراندن این دوره با اصول کلی آرایشگری آشنا شده و برای کسب مهارت و تخصص بیشتر می تواند در دوره های تخصصی آموزش رنگ مو، آموزش گریم، آموزش شنیون مو، آموزش اصلاح و ابرو وآموزش کوتاهی مو شرکت نماید و به عنوان متخصص وارد بازار کسب و کار شود.

لوازم و تجهیزات آرایش و پیرایش

وسایل و ابزار مورد نیاز در دوره آرایش و پیرایش شامل شانه، قیچی، اسپری آب، تیغ، نخ اصلاح، موچین، قلمو، کاسه رنگ، کلاه مش، کرم پودر، پنکک، خط چشم، ریمل، رژلب، خط لب، رژگونه، گیره تقسیم، فیکساتور، سنجاق مویی و … می باشد.
لوازم دوره آموزش آرایش و پیرایش

آموزشگاه هنرسرا پک تجهیزات لازم دوره آرایش و پیرایش را به طور رایگان در اختیار هنرجو قرار می دهد.

سرفصل های دوره آرایش و پیرایش

  • آموزش گریم و میکاپ ساده
  • آموزش رنگ کردن مو
  • آموزش مش با کلاه
  • آموزش شنیون ساده و بدون ابزار
  • آموزش براشینگ مو
  • آموزش کوتاهی های پایه
  • آموزش اصلاح و ابرو
آموزش میکروپیگمنتیشن در هنرسرا

قرار گرفتن مواد رنگی با منشاء خارجی در زير پوست باعث تغييرات رنگی می شود كه اين حركات را میکروپیگمنتیشن (آرايش دائم صورت) می ناميم. میکروپیگمنتیشن براي بازسازی طبيعی، متعادل سازی و جلوه بخشيدن به چهره استفاده می شود كه درنتيجه زيبایی بيشتر چهره در طولانی مدت را به ارمغان می آورد.میزان عمق نفوذ میکروپیگمنتیشن بصورت سطحی می باشد و اگر مشتری را دلزده بکند براحتی می تواند هاشور ابرو، خط لب و … ریمو کند. امروزه کاربرد میکروپیگمنتیشن بیشتر از تاتو می باشد و طرفداران زیادی را به سمت خود جذب نموده است.

مدل جدید شینیون مو

هنرجویان در این دوره آموزشی فرا خواهند گرفت که چگونه با مواد شیمیایی عملیات مختلف رنگ کردن مو را انجام دهند. آموزش های انجام شده در این دوره شامل مواردی همچون کاتالوگ خوانی و رنگ شناسی، انجام دکلره، ساخت رنگ ها با ترکیبات مختلف، رنگ مناسب برای انواع موها، انواع روش های رنگ مو و سایر موارد از این دست خواهد بود. سرفصل دقیق موارد مورد بحث در دوره آموزش رنگ مو (کاربر مواد شیمیایی) در ادامه به تفکیک ذکر شده است.

آنچه در دوره آرایش و پیرایش فرا خواهید گرفت

پس از گذراندن دوره آموزش آرایش و پیرایش هنرجو با شنیون های ساده و بدون ابزار، کوتاهی های پایه، رنگ و مش، اصلاح و ابرو آشنا می شود.

سپس با اخذ مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای می تواند جواز کسب سالن آرایشی را دریافت نماید و وارد بازار کار شود.

هزینه دوره آموزش آرایش و پیرایش​

شهریه دوره عمومی:
1,800,000 تومان
شهریه دوره خصوصی:
2,700,000 تومان
آشنایی با بازار کار دوره آرایش و پیرایش

یکی از مدارک اصلی در کسب جواز آرایشگری داشتن مدرک آرایش و پیرایش می باشد. گذراندن دوره آموزشی آرایش و پیرایش به سه گروه افراد پیشنهاد می شود.

دسته اول افرادی که بدنبال کسب جواز آرایشگری هستند و می خواهند سالن آرایشگری احداث نمایند، داشتن مدرک آرایشگر و پیرایشگر زنانه الزامی است.

دسته دوم افرادی که بدنبال کسب مهارت شخصی و عمومی برای خود هستند و می خواهند کارهای شخصی خود را در خانه خودشان انجام دهند و بدنبال تخصص حرفه ای نیستند.

دسته سوم افرادی که در انتخاب حرفه آرایشگری تردید دارند و نمی دانند در کدام حرفه علاقه و استعداد دارند به این دسته از افراد پیشنهاد می شود که با حرفه آرایش و پیرایش آموزش خود را شروع کنند و بعد از اتمام این دوره هنرجو علاقه و استعداد خود را کشف می کند و برا تکمیل تخصص و مهارت خود می تواند در یکی از دوره های تخصصی آموزش رنگ مو، شنیون مو، کوتاهی مو، اصلاح و ابرو و … شرکت نماید.

وجه تمایز هنرسرا با سایر رقبا در چیست؟

آموزش عملی همراه با پشتیبانی

 هنرجویان به صورتی کاملا عملی زیر نظر اساتید مجرب آموزشگاه هنرسرا دوره خواهند دید. این دسته از عزیزان پس از اتمام دوره می توانند از امکانات آموزشگاه به جهت تمرین بیشتر به صورت رایگان بهره مند گردند.

برگزاری کلاس آموزش بازاریابی

هنرجویان با شرکت در دوره های هنرسرا از یک جلسه کلاس آموزش بازاریابی حرفه ای بر اساس قواعد بازاریابی آرایشگاه بهره مند خواهند شد. اساتید دوره های بازاریابی از معروف ترین و متخصص ترین اساتید این حوزه هستند.

مدرک معتبر فنی و حرفه ای

هنرآموزان شرکت کننده در دوره هایی که در چارت فنی و حرفه ای وجود دارد پس از اتمام دوره برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای معرفی خواهند شد. هنرسرا آمادگی شمارا برای آزمون فنی و حرفه ای تضمین میکند.

مقالات آموزشی مرتبط
مراحل انجام آرایش

مراحل انجام آرایش

مراحل انجام آرایش چیست؟ آیا قبل از آرایش باید صورت خود را بشوریم؟ چگونه از کانتورینگ در آرایش استفاده کنیم؟

شاخص آرایش چشم

آرایش چشم

آرایش چشم را از کجا شروع کنیم؟ آرایش چشم مناسب با رنگ چشم ها چگونه است ؟ تاثیر مدل چشم

سوالات متداول
دوره آموزش آرایش و پیرایش، در طی 15 جلسه 4 ساعته برگزار میشود. جلسات آموزشی نیز دو روز در هفته برگزار خواهند شد.

 بله. به هنرجویان این دوره ، مدرک تخصصی فنی حرفه ای ترجمه شده و بین المللی اعطا خواهد شد.

بله . در کلاس های آموزش آرایش و پیرایش ، وسایل و ابزار موردنیاز، توسط آموزشگاه هنرسرا در اختیار هنرجویان محترم قرار داده می شود.

بله. مدرک این دوره، از موارد ضروری برای تاسیس سالن آرایشی می باشد.

بله. به دلیل شرایط ویژه جامعه و شیوع ویروس کرونا، امکان آموزش این دوره به صورت مجازی از طریق برنامه اسکایپ نیز توسط هنرسرا برای هنرجویان فراهم شده است.

تفاوت دوره خصوصی و عمومی در تعداد شرکت کننده ها می باشد. کلاس های خصوصی دوره آموزش آرایش و پیرایش با یک تا سه نفر، و کلاس های عمومی برای سه تا پنج نفر تشکیل میشود.

بله. امکان شرکت برای هنرجویانی که از شهرستان هستند وجود دارد. همچنین ما خوابگاه های معتبر در تهران هنرجویان معرفی می کنیم که می توانند در این خوابگاه ها اقامتی راحت و امن داشته باشند تا دوره آن ها به پایان برسد.

اگر حداقل 5% از مبحث آموزش گذشته باشد طبق قانون فنی حرفه ای مبلغ پرداخت شده ، عودت داده نمیشود.

هزینه شرکت در دوره آموزش آرایش و پیرایش بصورت عمومی1,800,000 تومان و بصورت خصوصی2,700,000 تومان می باشد.
بله. دوره آموزش آرایش و پیرایش در گذشته دیپلم آرایشگری نامیده می شد. این دوره شامل آموزش پنج رشته اصلی (رنگ مو ، شنیون مو ، کوتاهی مو، گریم و میکاپ و آموزش اصلاح ابرو) می باشد.

بله آموزشگاه هنرسرا کلاس های آموزشی را آخر هفته ها نیز برگزار می کند تا هنرجویان شاغل هم بتوانند در دوره های آموزشی شرکت کنند.

بله. هنرجویان با استعداد و برگزیده توسط آموزشگاه هنرسرا، جهت اشتغال به آرایشگاه ها معرفی می شوند.

بله. هنرجویان میتوانند شهریه شرکت در این دوره را طی سه قسط پرداخت کنند.

بله. هنرجویان از 15 تا 17 سال برای شرکت در این دوره به رضایت والدین نیاز دارند.